Z Aniołami...

Wstęp

Mija właśnie rok, kiedy pojawił się pomysł realizacji projektu, mającego na celu opłacenie rocznej nauki dwójki naszych uczniów oraz na stworzenie, opracowanie i wydanie zeszytu tekstów i melodii napisanych przez Kasię i Olka. To cenna inicjatywa, a dla dzieci niezwykła przygoda, gdy pasja tworzenia może mieć swój finał w realnej  postaci wydrukowanych wierszy i piosenek.
Myślę, że warto zachęcać dzieci do podejmowania takich działań.
Życzmy dzieciom sprzyjających warunków do rozwijania ich pasji i wspierajmy, dodając im odwagi oraz radości z dzielenia się sobą samym.

Ewa Stanglewicz

Katarzyna Strzelczyk

Ma 16 lat i jest  uczennicą Liceum Zespołu Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze oraz Studium Muzycznego Tonika.
Jej pasją  jest muzyka i śpiew. Pisze teksty. Jest pogodna i wesoła, kocha ludzi i anioły. Uważa, że każdy człowiek jest dobry. Jej motto: „Ciesz się  każdym dniem, bo jest darem”.
Wiersze Kasi, do których napisała również melodie, są właśnie pełne natchnionych aniołami słów. Śpiewa swoje wiersze z aniołami-muzykami, o tym, że będzie cudnie, będzie pięknie.
Kasię swoją opieką muzyczną i doświadczeniem zawodowym wsparła jej nauczycielka śpiewu i jednocześnie akompaniatorka Natasza Smirnowa.

W linkach poniżej znajdują się teksty, nuty oraz nagrania piosenek.

Anioł Stróż

Biec po horyzont

Rumba z aniołami

W otuleniu piór

Aleksander Klukowski

Ma 15 lat i jest uczniem  8 klasy Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze i Studium Muzycznego Tonika.
Jest pogodnym oraz upartym nastolatkiem. Jego pasją jest muzyka. Bardzo lubi śpiewać. Uczy się grać na gitarze i marzy o grze na perkusji. Ulubiony bohater to Harry Potter. W przerwach od śpiewania rysuje projektując domy i ogrody.
W swoich wierszach pokazuje nam szczęśliwy świat swojego dzieciństwa. Świat, w którym mama jest piękna jak róża. Przedstawia nam swojego tatę, z którym stwarza światy lego, aby poszukiwać w nich swoich marzeń. Nie bardzo lubi sprzątać, o czym rapuje w piosence, do której bit stworzył Eryk Nowak. W innym tekście wspomina Zolkę - psią przyjaciółkę. Zaśpiewał o niej w piosence, do której muzykę skomponowała jego nauczycielka śpiewu Emilia Lech wraz z Tomaszem Szadurskim, a chórki wykonały Alicja Cieszadlik, Emilia Schulz, Gabriela Dygas, Julia Macewicz, Olga Pytkowska, Tosia Arkit, Tosia Piskorska, Zuzanna Łuczak - uczennice Studium Muzycznego “Tonika” w klasie Emilii Lech.

W linkach poniżej znajdują się teksty, nuty oraz nagrania piosenek.

Mama mnie kocha

Olek i śmieci

Piosenka o dzieciach

Piosenka o Zolce

Tata mnie kocha

Podziękowanie

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu. Dziękuję Agnieszce Wójcik za impuls do działania i podpowiedź, gdzie szukać wsparcia, dziękuję Funduszowi Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego, że zechciał być partnerem wydarzenia, dziękuję nauczycielom za nieoceniony wkład i zaangażowanie, dziękuję uczniom naszego Studium Muzycznego "Tonika" za wokalne wsparcie, dziękuję Teresie Grzesiak za przygotowanie książeczki do druku, dziękuję pani Ewie Stanglewicz za napisanie wstępu, a nade wszystko dziękuję Kasi i Olkowi oraz ich rodzicom za to, że mogliśmy spotkać Was na swojej drodze.

prezes Fundacji Wspierania Edukacji "Tonika"

Partnerami wydarzenia są:

Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego

Niepubliczna Placówka Wychowania Pozaszkolnego "Studium Muzyczne Tonika" w Zielonej Górze

Statystyka od 1 lutego 2021 do 10 maja 2022