W ramach projektu, który trwał od kwietnia do grudnia 2022 roku, utworzyliśmy czteroosobowy zespół wokalny, w którym młodzież nieodpłatnie uczyła się śpiewać w wielogłosie. Zajęcia zespołu odbywały się zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, raz w tygodniu i trwały 90 minut - łącznie odbyło się 28 zajęć, 12 w pierwszym półroczu i 16 w drugim.
Zajęcia prowadziła pani Emila Lech, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, m.in.: uczestniczka 8 edycji The Voice of Poland, gdzie dotarła do finałowej ósemki, w drużynie Andrzeja Piasecznego.
Podczas zajęć uczestnicy, w ramach obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich, skupili się, na przygotowaniu dwunastu piosenek z repertuaru, dwóch znanych wokalistek - Honorowych Obywatelek Miasta Zielona Góra - Maryli Rodowicz i Urszuli Dudziak.
Zwieńczeniem pracy zespołu był koncert, który odbył się 21 grudnia 2022 w Zielonogórskim Ośrodku Kultury w sali Hydro(za)gadka. W koncercie oprócz zespołu wokalnego wystąpili również uczniowie Studium Muzycznego Tonika, a zespół wokalny wykonywał wraz nimi partie wielogłosowe (tzw. chórki).
Program koncertu:
Skład zespołu wokalnego:
Kot Agata, Macewicz Julia, Pytkowska Olga, Zaćmińska Julia.
Pozostali wykonawcy:
Emilia Schulz, Nina Brzostowicz, Zuzanna Kocur, Martyna Mroczkowska, Tosia Arkit, Alicja Cieszadlik, Monika Herbut.
Projekt zrealizowany został w ramach obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich.
Zrealizowano przy pomocy środków finansowych Miasta Zielona Góra.
A tak brzmiała jedna z wykonanych podczas koncertu piosenek:
Władze fundacji
Prezes zarządu:
Sebastian Tomczyk
Rada fundacji:
Agnieszka Wójcik
Michalina Dyla