Klub Młodego Twórcy pod nazwą "Słowem i Dźwiękiem"

Wszystko zaczęło się od informacji napisanej przez Nataszę Smirnową w marcu 2020

"Kochani rodzice i dzieci!
Od momentu zaprzestania lekcji długo myślałam nad wykorzystaniem tej przymusowej przerwy w zajęciach i ostatecznie ułożyłam swój pomysł w konkretny projekt. Chciałabym stworzyć nieformalny klub dla dzieci i młodzieży, celem którego będzie tworzenie i kreatywność w muzyce. Uczestnikami będą wszyscy moi uczniowie - i wokaliści, i pianiści. Nazwałabym ten projekt Klubem Młodego Twórcy pod nazwą "Słowem i Dźwiękiem ", w skrócie Klub "SiD" :-).
Tworzenie i kreatywność w naszym przypadku będzie stanowić stworzenie własnego utworu poetycko-muzycznego. Tworzenie piosenki zaczniemy od napisania tekstu. Uważam, że tekst powinien powstać pierwszy, bowiem z niego wynika nastrój utworu, prowadzenie linii melodycznej, rytm, aranżacja. Podczas pisania tekstu prosiłabym rodziców tylko o małe wsparcie np. znalezienie rymu, ułożenie składni pojedynczych wersów itp. Dzieci posługują się pięknym językiem, który rządzi się swoimi prawami: nieoczekiwane porównania, piękne zbitki kilku wyrazów oraz wymyślone przez nich słówka. :-) Chodzi o to, żeby dziecko było dumne ze swojej samodzielności, dlatego ma dowolność i pełną swobodę. Zaufajmy dzieciom - naprawdę są utalentowane i bardzo kreatywne.
Proszę pamiętać, że piosenka powinna zawierać zwrotki, refren i ewentualnie bridge. Forma będzie zależała od tekstu.
W naszym projekcie do ułożenia melodii nie trzeba znać nut ani posiadać instrumentu. Ważne, by tę melodię wymyśleć i umieć zaśpiewać z tekstem. Zapis i dobór harmonii - to będzie moje zadanie.
Wierzę, że powstanie dużo pięknych utworów, z których ułożymy Koncert Piosenek Autorskich :-)
Bardzo chciałabym to kontynuować, gdy wrócimy do zajęć w realu. Życzę wszystkim dobrej zabawy oraz weny twórczej. Chcemy spróbować ? :-):-):-)"

I tak zrodził się projekt: Klub Młodego Twórcy pod nazwą "Słowem i Dźwiękiem"

A poniżej będziemy sukcesywnie zamieszczać efekty pracy klubu :-)

Julia Nagórska - "Płomyk nadziei"

„Historia pewnej piosenki” - posłuchaj reportażu Elżbiety Wozowczyk-Leszko o Julii Nagórskiej i pierwszych efektach pracy Klubu https://www.zachod.pl

Jakub Jarosik - "Jeżeli tego chcesz"

Tytuł : Jeżeli tego chcesz
Słowa: Jakub Jarosik
Muzyka: Jakub Jarosik

Dedykacja od Kuby wraz z rodzicami:
Dzięki cudownej i wspaniałej osobie, jaką jest Natasza Smirnowa, Jakub Jarosik skomponował własny utwór "Jeżeli tego chcesz". Z całego serducha bardzo dziękujemy naszej instruktorce, za pomoc w kompozycji."

Nagrano w ramach nagrody w Ogólnopolskim Konkursie "Śpiewać każdy może" (Sława 2020), realizacja dźwięku Mariusz Woźniak, studio nagrań RCAK w Zielonej Górze.

Ewa Stanglewicz - Party

Tekst/wokal: Ewa Stanglewicz