Umuzykalnienie

grafika przedstawia reklamę zajęć umuzykalniających

W latach 2019-2020 prowadziliśmy w fundacji zajęcia umuzykalniające przy wykorzystaniu teorii uczenia prof.E.Gordona, z elementami rytmiki oraz arteterapii. Śpiewane były piosenki i melodie w rozmaitych skalach oraz metrach, prezentowane były przykłady muzyczne i instrumenty właściwe dla różnych gatunków muzycznych, nie tylko muzyki klasycznej, ale także ludowej, jazzowej czy popularnej. We wszystkich grupach dzieci mogły swobodnie reagować na muzykę. Nieodłącznym elementem zajęć była improwizacja muzyczna. W zajęciach brały udział dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat wraz z rodzicami.

Zajęcia prowadziła

Weronika Kulesza

Weronika Kulesza, absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie odbyła również kurs pedagogiczny, a także uczęszczała na fakultet z arteterapii oraz studiów licencjackich na Uniwersytecie Zielonogórskim (kierunek jazz i muzyka estradowa). Wcześniej ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w Legnicy w klasie trąbki. Brała udział w licznych przedsięwzięciach muzycznych zarówno jako trębaczka jak i chórzystka różnych zespołów. Obecnie jest czynnym, koncertującym muzykiem. Swoje zainteresowania kieruje w stronę improwizacji muzycznej oraz procesów uczenia się i tworzenia muzyki. Odbyła warsztaty m.in. związane z teorią uczenia muzyki E.Gordona oraz z koncepcją uczenia muzyki wg. Z.Kodalya.

Powrót do menu Archiwum projektów