Nuty przyjaźni - warsztaty muzyczne

W ostatnim tygodniu wakacji tj. od poniedziałku 28-08-2023 do czwartku 31-08-2023, odbyły się bezpłatne warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy mieli okazję zdobyć podstawy wiedzy muzycznej, nauczyć się i nagrać piosenkę pt. “Nuty przyjaźni” (Muzyka: Natasza Smirnowa Tekst: Agnieszka Łozińska), która jest hymnem Studium Muzycznego Tonika.

Warsztaty odbywały się w odpowiednio wyposażonych i przystosowanych salach Fundacji Tonika, ul. Wyszyńskiego 17B w Zielonej Górze.

Zajęcia odbywały się jednocześnie w trzech czteroosobowych grupach:
a. grupa wokalistów (prowadząca - Emilia Lech)
b. grupa gitary/ukulele (prowadzący - Stanisław Żaczek)
c. grupa instr. klawiszowych (prowadzący - Jakub Gościniak)

według następującego schematu godzinowego:
10:15-11:45 zajęcia w grupach
11:45-12:00 przerwa
12:00-13:30 zajęcia w grupach.

Efektem warsztatów jest nagranie przez uczestników piosenki "Nuty przyjaźni" i opublikowanie jej na portalu YouTube oraz stronie internetowej fundacji.

Co ważne, zależało nam na tym, aby nagranie odzwierciedlało rzeczywistość, dlatego zawiera drobne niedoskonałości, które naszym zdaniem dodają uroku, a przede wszystkim są autentyczne.

W warsztatach/nagraniach wzięli udział:

Bochańska Zuzanna, Chałupka Kaja, Piotrowski Mateusz, Sałamaj Łukasz, Sałamaj Patryk, Schulz Emilia, Schulz Julia, Solski Franciszek, Solski Stanisław, Strzelczyk Katarzyna, Szajnicka Laura, Wójtowicz Leon.

Serdecznie WAM dziękujemy młodzi, zdolni ludzie, muzycy, za udział w warsztatach i włożenie swojej energii, serca, zaangażowania w realizację projektu :-)

Zrealizowano w ramach obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia nadania praw miejskich.

Zrealizowano przy pomocy środków finansowych Miasta Zielona Góra.

Zrealizowano przy pomocy środków z 1,5% podatku

Zapraszamy dzieci i młodzież od 10 do 17 roku życia (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zapisy przyjmujemy do 18-08-2023 poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem https://forms.gle/GzVSbhN8KbtXgaJbA (link otwiera się w osobnym oknie)

Link do regulaminu zajęć https://www.fundacjatonika.pl/regulamin_zajec_i_warsztatow